KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16306262

nr 1630 6262

Severin Nilson

(1846-1918), Sverige

Oljemålning, Skärgård. Signerad. Olja på pannå, 33x57 cm, yttermått inklusive ram: 43x67 cm

Severin Nilson, född 1846, död 1918, svensk målare och fotograf.

Utrop:

2.000 kr

Såld:

2.200 kr

måndag 1 juli 2024
kl 20:37:13

Severin Nilson

Läs mer om Severin Nilson